Nieuwsbericht

Renovatie Prins Willem-Alexandersluis: de kop is er af!

Gepubliceerd op: 5 maart 2025, 14.39 uur

Van 28 februari tot 4 maart 2025 is een deel van de Prins Willem-Alexandersluis op het Schellingwoude complex (Amsterdam) voor het eerst in zijn leven drooggezet. De sluis was hierdoor gestremd.

Vanaf 5 maart 2025 00.00 uur is de sluis, geheel volgens planning, weer in gebruik genomen. Het scheepvaartverkeer is vervolgens vlot op gang gekomen.

Wat moest er gebeuren?

Voor de vernieuwing van de sluis, die in 2027 en 2028 gepland staat, hebben we voorbereidende werkzaamheden en een inspectie uitgevoerd tussen 28 februari en 4 maart 2025.

Tijdens de stremming is een van de sluisdeuren met aanvaarschade gewisseld met de reservedeur. De beschadigde deur gaan we de komende periode herstellen.

Daarnaast zijn de droogzetschotten voor het eerst getest. Deze schotten plaatsten we om het deel van de sluis waar de sluisdeur normaal open en dicht gaat, het zogeheten sluishoofd. We hebben het sluishoofd volledig droog gepompt en zo konden we het sluishoofd en de glijbaan, waarover de sluisdeur beweegt, schoonmaken en inspecteren.

Waarom renovatie Prins Willem-Alexandersluis?

De voorbereidende werkzaamheden hebben informatie opgeleverd die een beter beeld geven van de staat van het object; zo is de glijbaan alleen goed zichtbaar wanneer het sluishoofd droog staat.

Deze informatie helpt ons bij het plannen van de renovatiewerkzaamheden en de noodzakelijke hinder. De vervolgplanning in 2027 en 2028 komt ook tot stand in samenspraak met de scheepvaartsector.

Vernieuwing Prins Willem-Alexandersluis

Verschillende onderdelen van de Prins Willem-Alexandersluis naderen het einde van hun technische levensduur, om die reden worden tijdens de vernieuwing onderdelen van de sluis vervangen. Met de renovatie wordt de betrouwbaarheid van de sluis voor de scheepvaart verhoogd.