Inloopavond herstel en aanleg natuurvriendelijke oevers Veluwemeer
Rijkswaterstaat organiseert op 12 mei 2025 een inloopavond om geïnteresseerden mee te nemen in de plannen voor het herstellen en aanleggen van natuurlijke oevers tussen Harderwijk en Bad Hoophuizen.
Natuurvriendelijke oevers
We starten met de voorbereidingen om de zuidelijke oevers van het Veluwemeer natuurvriendelijker te maken. Het plan is om natuurvriendelijke oevers, geleidelijke land-waterovergangen, aan te leggen en bestaande oevers te herstellen. Onderdeel van de verbetering is het uitbreiden van de rietbeplanting, zodat een vitale ‘gordel’ ontstaat aan de zuidelijke oever van het Veluwemeer. Om afkalving van de oevers door golfslag te voorkomen verkennen we ook of er een vorm van oeverbescherming kan komen.
Deze natuurvriendelijke oevers zorgen voor een luwte. De luwte zorgt voor een gezond leefgebied voor verschillende planten en dieren. Vissen gebruiken het als schuilplaats en voor vogels zoals de karekiet en de roerdomp is riet belangrijk om in te nestelen.
Informatie inloopavond
Het aanleggen en herstellen van bestaande oevers start vanaf 2027 en is onderdeel van een bredere inspanning om de Kaderrichtlijn Water (KRW) en Natura 2000 doelen te behalen. We nemen geïnteresseerden nu al mee in plannen die zij hebben om de waterkwaliteit en het leefgebied in de Veluwerandmeren te verbeteren. Tijdens de inloopavond kunnen vragen over de verbeterplannen gesteld worden aan experts van Rijkswaterstaat.
Datum: maandag 12 mei 2025
Tijd: 19.00 tot 21.00 uur
Locatie: Kanovereniging Dolfijnen, Strekdam 51, 3841 WD, Harderwijk
Meer informatie
Kijk voor meer informatie op onze pagina op natuur en biodiversiteit of neem contact met ons op.