Veluwemeer: herstellen rietoevers

Waarom

  • De rietgordel aan de zuidkant van het Veluwemeer breidt zich niet meer uit.
  • Deze herstellen we zodat er meer luwe plekken komen voor kleine ongewervelde dieren en vissen die op en tussen waterplanten leven.
  • Ook voor vogels zoals de karekiet en de roerdomp is dik riet belangrijk om in te nestelen en om te foerageren.
  • Door oevers met nieuw riet te beplanten verbeteren we de natuurlijke situatie.

Alle doelen en resultaten

Hoe

uitbreiden van de bestaande oevers, beschermen van de nieuwe aanplant, aanleg van rijshoutendammen

Heb ik last van de werkzaamheden?

Op dit moment werken we aan het ontwerp voor de rietoevers. Hiervoor voeren we verschillende onderzoeken uit vanaf het water.

Zodra er meer bekend is over de werkzaamheden en de eventuele hinder die hierdoor ontstaat, leest u dit op deze pagina.

Wanneer

Klaar: 2027
2025

Opstellen ontwerp en aanvragen vergunningen

2026

Start aanbesteding, gunning aan een aannemer en planning werkzaamheden

2027

Start aanleg

Deze planning is niet volledig en kan nog veranderen.

Kaderrichtlijn Water

De aanleg van luwtezones is een maatregel die we nemen vanuit de Kaderrichtlijn Water (KRW). Deze Europese richtlijn heeft als doel het realiseren en behouden van chemisch schoon en ecologisch gezond oppervlaktewater en grondwater.

Onderliggende pagina's