Maas en Maaskanalen: onderhoud aan bomen langs de oevers
Waarom
- Na controle van de 40.000 bomen langs de Maas bleek het nodig om op verschillende plekken bomen te snoeien of te kappen.
- Met het snoeien en kappen zorgen we ervoor dat de bermen en oevers van de (vaar)wegen langs de Maas veilig en gezond blijven.
Hoe
controleren van bomen, onderzoeken van de aanwezigheid van beschermde dieren en planten, snoeien en kappen van bomen
Heb ik last van de werkzaamheden?
Ja, dit is mogelijk. Vanwege de veiligheid is het tijdens het onderhoud soms nodig om paden of wegen af te sluiten.
Wanneer
Augustus 2024 | Start werkzaamheden |
---|---|
2 – 8 september 2024 | We kappen de bomen in de volgende gemeentes:
|
Oktober - maart 2025 | De planning volgt zo snel mogelijk |
Deze planning kan nog veranderen.
Kan ik bezwaar maken tegen de bomenkap?
We onderhouden onze bermen en oevers om onveilige situaties op de (vaar)wegen te voorkomen. Het snoeien en kappen van bomen mag niet zomaar, dit valt onder de Omgevingswet. Voor het onderhoud is inmiddels een vergunning verleend. Het is niet meer mogelijk om bezwaar te maken.